The Platform of European Memory and Conscience together with its Member, the Timisoara Society and László Tőkés, Member of the European Parliament, sent a letter to the President of Romania asking for the de-classification of the records of the Romanian revolution of 1989 (see our press release of 28 December 2015). Here is a part of the echo in the Romanian media.
- Platforma Memoriei și Conștiinței Europene vine la Timișoara. Despre ce este vorba
- Platforma Memoriei și Conștiinței Europene, prezentată la Timișoara
- Societatea Timişoara cere desecretizarea documentelor Revoluţiei din 1989
- Societatea Timişoara îi cere lui Klaus Iohannis desecretizarea documentelor Revoluţiei din 1989
- Societatea Timișoara vrea ca CSAT să desecretizeze documentele Revoluției din 1989
- Societatea Timişoara îi solicită preşedintelui Iohannis desecretizarea documentelor Revoluţiei prin CSAT
Apel către Iohannis pentru desecretizarea documentelor Revoluţiei din 1989 - Platforma Memoriei și Conștiinței Europene se lansează la Timișoara
- Societatea Timisoara, apel catre presedintele Iohannis
- Societatea Timişoara va solicita preşedintelui Klaus Iohannis să ceară în CSAT desecretizarea documentelor Revoluţiei din 1989
- APEL către Iohannis: Ce i se cere preşedintelui în prag de sărbători
- Societatea Timişoara îi cere lui Klaus Iohannis desecretizarea documentelor Revoluţiei din 1989
- Timişoara sărbătoreşte Ziua Victoriei
- Apel catre Iohannis: Timisorenii cer desecretizarea documentelor privind Revolutia
- Revolutionarii timisoreni ii cer lui Klaus Iohannis desecretizarea documentelor Revolutiei din 1989
- Timișorenii solicită președintelui să ceară CSAT desecretizarea documentelor Revoluției din 1989
- Societatea Timişoara cere preşedintelui României desecretizarea documentelor Revoluţiei
